2014-2020 KIRSAL KALKINMA HİBELERİ (İPARD-2)

 

IPARD II – 3. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI YAYINLANDI

 

Bu sayfada IPARD-2 kapsamında proje hazırlamak isteyen yatırımcılara yönelik bilgi amaçlı  konular yer almaktadır. IPARD-2 Proje konuları ve nihai yararlanıcıları,  Proje sahibinin başvuru şartları, Uygun harcama yatırım kalemleri, minimum ve maksimum yatırım kapasiteleri ,Destek oranları ve  tutarları, Tedbirlerin ödeme prosedürleri özet olarak açıklanmaya çalışılmıştır. Yatırımcıların  IPARD konusunda doğru kaynaklardan bilgi alarak yatırım kriterlerini iyi anlaması gerekir.  Özellikle yatırımcılar konu ile ilgili yeterli düzeyde bilgi sahibi olduktan sonra  yatırım finansmanını gerçekleştirecek yeterliliklerini de anlamaları önem arz etmektedir. IPARD kurumu destek ödemesini yatırım faaliyeti nihai olarak  gerçekleştikten sonra yapmaktadır. Yatırımcı projelendirme ve proje uygulama aşamalarında tüm yatırım finansmanını ya  kendi öz kaynaklarından veya dış kaynaklardan (Banka kredisi vs.) karşılayabilme olanaklarına sahip olması gerekir.  Bkz; Finansman Kaynakları Hakkında Bilgilendirme Dökümanı

 

Aşağıdaki Çalışma Bilgi Amaçlıdır. IPARD II Kırsal Kalkınma Programı Çerçevesinde Desteklenen Proje Konuları Yer Almaktadır. İlgili Satırı tıklayarak Detayları inceleyebilirsiniz; (*)

(*) Kaynak:Tarım Bakanlığı TKDK IPARD II Program  IPARD 2014-2020   yayınları ile 1.çağrı ilanından derlenmiştir. Bu çalışma bilgi amaçlıdır. Hiçbir sorumluluk kabul edilemez. Bu sayfadaki bilgiler mevzuat değişiklikleri çerçevesinde güncelliğini kaybedebilir.Bu mevzuatın güncel değişikliklerini Kırsal kalkınma kurumu TKDK resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

Yeni Teşvik ve Destek Haberleri

© 2018  Created by